- Podobno Google Chrome OS ma się ukazać w tym roku (mówi się nawet o 11 listopada) - tak twierdzi computerworld.
- Jak podkręcać systemy operacyjne, jak wyłączać pewne usługi - http://www.blackviper.com/ – np. jakie usługi wyłączyć w XP Home - http://www.blackviper.com/WinXP/servicecfg.htm
- Potrzeba ochrony danych wrażliwych spowodowała udostępnienie na poziomie motora baz danych szyfrowania, nosi to nazwę transparent data encryption (TDE). MS SQL Server od wersji 2008 ma szyfrowanie w bazach danych, podobnie Oracle od wersji 10g. Bazy open-source mają też dodatkowe, dedykowane moduły do szyfrowania np MySQL (ezNCrypt) lub uniwersallny eCryptfs Szyfrować można również całe partycje (np. BitLocker) - za polskim computerworld.
- Uważa się, że technologia bazująca na Hadoop może w przyszłości rozwinąć się w ważną działkę BI.
- Dinozaury się dogadały, nie będzie już harmonii w Javie. Pragmatyczne podejście - IBM zarzucił prace nad rozwojem rywalizującego z OpenJDK projektu Apache Harmony (rozwój Java SE) i zawarł pakt z Oraclem mający na celu wspieranie jednej linii rozwoju javy bazującej na OpenJDK. Nazwał ten proces jako “revers fork”. Tym samym zwarł siły w froncie walki przeciw Google, który samozwańczo rozwija projekt Android wykorzystujący ograniczoną funkcjonalnie wersję języka java – wg ITWorld.
- Kto pierwszy złamał dogmat, że szyfrowanie i deszyfrowanie są operacjami równoważnymi (symetrycznymi względem siebie) tyle, że odwrotnymi i w związku z tym wynalazł szyfrowanie asymetryczne? Podręcznik uczy, że byli to amerykanie z MIT - Ron Rivest, Adi Shamir. Teraz okazało się, że nie. Na początku lat 70 pierwsi doszli do tego brytyjczycy . To właśnie Cocks, wraz z James Ellis i Malcolm Williamson. Ich prace zostały utajnione przez British Government Communication Headquaters (BGCH) przez 20 lat. Teraz ich prace nad kryptografią opartą o klucz publiczny zostały nagrodzone przez największą na świecie organizację techniczną IEEE – CIOL.
- Dużo szumu o nowym komunikatorze - http://www.24im.com/plans/
poniedziałek, marca 28, 2011
Ciekawostki
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz